Biz Kimiz?

Dr. Atilla Kasap

İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat ve bilişim hukuku alanında doktor öğretim üyesi olan Dr. Atilla Kasap pratik hukuk tecrübesini ve akademik derinliğini mesleğine başarıyla yansıtmaktadır. Halihazırda ise Sussex Üniversitesi'nde Dijitalleşme ve Ticaret Hukuku alanında Postdoktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr. Kasap, 2013'te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2018'de Londra'daki Queen Mary Üniversitesi'nden 'Distinction' yüksek onur derecesi ile LLM derecesini aldı ve 2020'de ABD'deki Wake Forest Üniversitesi'nden doktorasını tamamladı. Akademik kariyerinde özellikle özel hukuku uyuşmazlık ve meseleleri üzerine yoğunlaşan Dr. Kasap, bilişim hukukunu da medeni hukuk temelinde inşa etmenin önemine inanmaktadır. Bu felsefe ile üniversite bünyesinde Bilişim Hukuku alanında yeni bir anabilim dalının kurulmasında önemli bir rol oynamış ve hukuk eğitimine teknoloji entegrasyonunu ön planda tutmuştur.

Dr. Kasap'ın çalışma alanları, Yapay Zeka ve Hukuk, Otonom Araçlar Hukuku, Internet Hukuku, Kişisel Veri Hukuku, Fikri Mülkiyet, teknolojinin regülasyonu ve Borçlar Hukuku gibi çeşitli konuları içermektedir. Çalışmaları, hukuk ve yeni teknolojiler arasındaki etkileşimlere derin bir bakış açısı sunmakta olup ulusal ve uluslararası önemli kaynaklardan atıflar almıştır.

a man with a beard and a green sweater
a man with a beard and a green sweater

Kayıtlı Olduğu Barolar

Istanbul Barosu

Doktora

Wake Forest University School of Law - 2020

LL.M.

Lisans

Istanbul University School of Law - 2013

Queen Mary University of London - 2018

Onur Derecesi: Distinction (Yüksek Onur Derecesi) ile mezuniyet

Dr. Gizem Halis Kasap

Dr. Gizem Halis Kasap, New York ve İstanbul Baro'ların kayıtlı avukat ve akademisyen kimliğiyle, uluslararası hukuk alanında özel hukuk uyuşmazlıkları ağırlıklı olmak üzere çalışmalarını yürütmekte, yerli ve uluslararası nitelikli işlerde hukuki danışmanlık sağlamaktadır. Dr. Halis Kasap aynı zamanda hukuk İngilizcesi alanında yürüttüğü danışmanlık ve eğitimlerle danışanların hem yerel hem de küresel hukuk uygulaması kendilerini daha güvende ve yetkin hissetmelerini amaçlamaktadır.

Dr. Halis Kasap, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden summa cum laude ve yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra, Penn State Üniversitesi'nde LL.M. derecesini ve Wake Forest Üniversitesi'nde doktora derecesini tamamlamdı. Dr. Halis Kasap'ın kariyeri, Wake Forest Üniversitesi'nde lisansüstü program birimini destekleyerek uluslararası öğrencilerin kabul süreçlerini yönetme, Kilpatrick Townsend & Stockton LLP'de hukuki süreçlere destek olma ve yine mesleki İngilizce alanlarında eğitmenlik yapmak gibi geniş yelpazede rolleri kapsamaktadır.

Eğitimi ve profesyonel deneyimiyle öne çıkan Dr. Halis Kasap, hukuk alanındaki bilgi birikimi ve akademik yetkinliği ile tanınmaktadır. Akademik başarıları ve hukuk alanındaki katkılarıyla dikkat çeken Dr. Kasap, ayrıca birçok yayına imza atmıştır.

Kayıtlı Olduğu Barolar

New York Barosu

Doktora

Wake Forest University School of Law - 2020

LL.M.

Lisans

Istanbul University School of Law - 2013

PennState University Dickinson School of Law - 2015

Istanbul Barosu

Onur Derecesi: Milletlerarası Yargılama ve Tahkim alanında CALI Excellence Award

2009 Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) Türkiye genelinde 149. sırada yer alma

Onur Derecesi: Summa Cum Laude - Okul ikincisi olarak Yüksek Onur Derecesi ile mezuniyet